به گزارش بسیج رسانه خراسان رضوی، مجمع سالانه بسیج رسانه خراسان رضوی در محل فرهنگسرای فناوری و رسانه مشهد مقدس آغاز به کار کرد.
 
 
متن  بیانیه این مجمع به شرح زیر است:
 
"بسیج لشگر مخلص خداست که دفتر تشکل آن را همة مجاهدان از اولین تا آخرین امضاء نموده‌اند"؛ این کلام معیار معمار انقلاب اسلامی است که  عیار بسیج را نشان می‌دهد که نه در قامت یک سازمان بلکه در رشادت قامت یک نهاد متجلی می‌شود و چنان پرشوکت بر صحیفه حق طلبی می نشیند که  امام روح الله خمینی رحمه الله علیه هم بدان چنین  مباهات می‌کند که در این دنیا افتخارم این است که خود بسیجیم.
 
باری، بسیجی  چشم بیدار و دست مقتدر حق است همانگونه که رهبر فرزانه انقلاب، حضرت آیت الله امام خامنه‌ای حفظه الله بر بسیجیان منت نهاده و آنان را به صحنه می‌خواند تا ترجمان «واعدوا لهم مااستطعتم من قوه» باشند به این بیان روشن که فرزندان بسیجی‌ام با حضور خود در هر صحنه‌ای که لازم است دشمنان زبون را مرعوب و منکوب سازند.
 
تجربه ثابت کرده و تاریخ تایید که همیشه چنین بوده است؛ این ترسیم صریح رهبر فرزانه را که "بسیج, یعنی نیروی کارآمد کشور برای همه میدان ها." و مهمترین میدان دفاع از حق، امروز در عرصه افکارسازی و خبرپردازی است لذا با تاسی به سیره یاران و اسوه‌های شهیدمان به میدان می‌آییم تا کتاب تاریخ را با سطور روشن، تقدیری بالنده بخشیم.
 
 این واقعیت را می‌شناسیم که جامعه، دنیا را از نگاه رسانه‌ها می‌بیند، این واقعیت جهان امروز است که رسانه به مهندسی اذهان و افکار و حتی سلایق می‌پردازد و فضا را چنان سامان می‌دهند که جامعه مخاطب جز آنچه او می‌گوید نبیند و نشنود و فکر هم حتی نکند. در دورانی چنین رسانه سالار ما زمانی می‌توانیم خطوط روشن حق را سرمه چشم مردمان جهان کنیم که بتوانیم در هماوردی رسانه‌ای از همه ظرفیت‌ها به بهترین شکل بهره گیریم که این "بهترین شکل" نام دیگر بسیجی ترین روش است.
 
 همانکه سرمشق آن را در تحریر نامه بیداری بخش رهبر انقلاب به جوانان اروپا شاهد بودیم. سرمشقی که مشق رسانه نگاران بسیجی جهان حق طلب است.  بسیج رسانه نیز در سپهر نگاه بلند قافله سالار انقلاب، جایگاه خاص خود را دارد چه ایشان بسیجی را به  وسط میدان می‌خوانند تا فضیلت‌های اصلی انقلاب حفظ شود و این مهمترین ماموریت بسیج رسانه است که در فرایند امر به معروف و نهی از منکر، چشم دیدبان و دست مطالبه‌‌گر نظام و مردم باشد و البته اینان را باید سنگری محکم  بنیاد، برقرار باشد تا بتوانند به ماموریت ایمانی و ملی و انقلابی خود عمل کنند.
 
این می‌طلبد تا قانون نویسان مجلس، اهالی رسانه را در برنامه‌ها و قوانین مطابق شان و منزلت بسیجی و رسانه‌ای تراز انقلاب اسلامی ببینند و دولتیان مجری قانون نیز این چشم بیدار و وجدان حساس را به تکریم در کنار خود جای دهند.
 
 بسیج رسانه با عنایت به جایگاه اصحاب رسانه و رسالت آنان بر این باور است که نظام مقدس جمهوری اسلامی باید نگهبان حرمت و حریم رکن چهارم مردم سالاری دینی باشد که رسالت امر به معروف و نهی از منکر را امروز بر عهده دارند. 
 
آنان مطالبه گران حق ملک و ملت و انقلابند حتی اگر از حقوق خود چشم بپوشند – چنانکه بارها چنین کرده اند- از حقوق جامعه چشم نمی پوشند و قلم نمی‌گردانند. 
این نگاه و رسالت اقتضا می کند صاحبان قدرت هم اینان را حرمت نهند. باری، رسانه نگاران بسیجی ضمن تلاش برای ارتقای همدلی با جامعه رسانه‌ای کشور، برای دفاع از سرحدات معنوی و رسانه ای انقلاب، تمام قد می‌ایستند و با خروج از حوزه اقدامات واکنشی و انفعالی، به فعالیت و کنشگری، جبهه استکبار و استعمار و تکفیر و ترور را به محکمه وجدان های بشری می‌کشند.
 
 آنان با توجه به اولویت‌های جبهه انقلاب در داخل و خارج می‌کوشند تا راه شهیدان بیداری آفرین را ادامه دهند. باور داریم که در این مواجهه نیز پیروزی با ماست.
 
انتهای پیام/