رئیس سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی گفت: تمرکزمخالفین برمهندسی رسانه‌ای در مشهد برای ضربه به قشر ارزشی و مذهبی است.


به گزارش بسیج رسانه خراسان رضوی، عباس محمدیان در مجمع سالانه بسیج رسانه خراسان رضوی که در فرهنگسرای رسانه مشهد برگزار شد، اظهار داشت: دشمن با همه ابزارها در حال رصد همه فعالیت‌ها بویژه فعالیت‌های جوانان است.

وی با بیان اینکه آمریکا پنج درصد جمعیت دنیا و ۷۵ درصد رسانه‌های دنیا را در اختیار دارد، ابراز داشت: امروز دشمن تمام توان خود را به میدان آورده است.

محمدیان ادامه داد: هر کدام از شما با انگیزه، اندیشه و قلمی که دارید می‌توانید در حوزه جغرافیای خود در تغییر باورهای سنتی و نگاه‌های وابسته به جناح‌های سیاسی اثرگذار باشید.

وی تأکید کرد: این هنر قلم شماست، چه در خبرگزاری‌ها مشغول باشید و چه در فضای مجازی تفاوتی نمی‌کند، برخی می‌گویند اینترنت برای ایران ضعف به همراه آورد اما من معتقدم اینترنت فرصت ایجاد کرد؛ فرصتی که در بهترین نقطه می‌توانید فرهنگ علوی، حسینی و رشادت را منتشر کنید.

رئیس سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی با اشاره به جنگ نرم دشمن افزود: در گذشته جنگ ما جنگ سخت بود و فرماندهان ما پیاده نظام و سرباز می‌خواستند اما امروز درگیر جنگ نرم هستیم.

وی با تأکید بر لزوم مطالبه‌گری از رسانه و تغییر نگرش‌ها و باورها بیان کرد: ریزش ۸۶ درصدی دنیای مطبوعات کاغذی نشان‌دهنده متفاوت شدن عرصه است.

محمدیان اضافه کرد: امروز شاید اثر یک شبکه تلگرامی از شبکه خراسان هم بیشتر باشد لذا نباید از این حوزه غفلت کرد. 

وی افزود: امروز همه ما دچار روزمرگی شدیم و فرهنگ «کپی» «پیست» را آموختیم، این فرهنگ خلاقیت و ابتکار شما را می‌گیرد.

رئیس سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی همچنین گفت: چرا امروز ۶۶ درصد خبرنگارهای استان ما خانم هستند و نزدیک ۵۰ درصد آنان فرهنگ اسلامی را رعایت نمی‌کنند؟ این افراد راه جذب یک نخبه سیاسی را تن آرایی می‌دانند، چرا شمایی که علم و فرهنگ فاطمی دارید قلم نمی‌زنید و به استعداد و توانایی خود باور ندارید؟

وی با تأکید بر اینکه تربیت خبرنگار باید از سنین نوجوانی آغاز شود، اظهار داشت: خلاقیت بانوان حتی از آقایان هم بیشتر است، همه شما می‌خواهید در این عرصه ورود پیدا کنید اما الفبای حرکت را از مسؤولان مطالبه نمی‌کنید.

محمدیان اعلام کرد: سازمان بسیج رسانه اعلام آمادگی می‌کند تمام دوره‌های مربوط به رسانه را با اساتید برجسته برگزار کند.

محمدیان در بخش دیگری از سخنان خود ابراز کرد: انتخابات شورا و ریاست جمهوری پیش‌رو است و تمام مخالفین مشهد روی مشهد تمرکز کرده‌اند و چهره‌های افراطی  مأمور مهندسی رسانه‌ای در مشهد برای ضربه به قشر ارزشی و مذهبی می‌شوند.

وی با بیان اینکه این افراد در حال برنامه‌ریزی برای ورود به انتخابات شوراها هستند، اضافه کرد: امروز وقتی استاندار به عملکرد سپاه در حاشیه شهر نمره ۱۴ می‌دهد شما باید به گونه‌ای ورود پیدا کرده و تبیین کنید که اگر سپاه و بسیج به حاشیه شهر ورود پیدا نمی‌کردند امروز آنجا همچون شهر حلب بود.

‌وی همچنین هدف مجمع را تقویت جبهه ارزشی رسانه‌ای استان عنوان کرد.

رئیس سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی با تأکید بر اینکه رسانه یعنی اثر و نفوذ، ابراز داشت: رسانه یعنی اثر را ببینید و میدانی ورود پیدا کنید.

وی در ادامه به الزامات و بایسته‌های رسانه‌های ارزشی اشاره و عنوان کرد: کار جبهه‌ای و سازمان یافته در راستای تحقق رسانه‌های انقلاب، ارتقا سطح مهارت‌های حرفه‌ای، غنابخشی به تولیدات رسانه‌ای و تلاش برای تقویت جریان‌سازی خبری و موج‌آفرینی در جامعه از جمله این بایسته‌ها به شمار می‌رود.

محمدیان همچنین تربیت و کادرسازی، حضور فعال و مؤثر در رسانه‌های نوین و شبکه‌های اجتماعی، افزایش استفاده از مهارت‌ها و تکنیک‌های عملیات روانی، مخاطب شناسی و توسعه دایره مخاطبان علی‌الخصوص قشر خاکستری و مطالبه‌گری رسانه‌های انقلاب در جهت هم‌افزایی را از دیگر الزامات رسانه‌های ارزشی برشمرد.

انتهای پیام/