نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: بنده در مقایسه کار نمایندگی و خبرنگاری یک روز کار خبرنگاری را به نمایندگی نمی‌دهم.

به گزارش بسیج رسانه خراسان رضوی، بیژن نوباوه  در مجمع سالانه بسیج رسانه خراسان رضوی که در محل فرهنگسرای رسانه مشهد برگزار شد، اظهار داشت: خبرنگار همان ژورنالیست است یعنی فردی که با رسانه در حد اعلا آشنایی دارد و خوشبختانه بعد از انقلاب ژورنالیسم در کشور ما رشد خوب و توام با آگاهی بیش از آنچه در رسانه‌های خارجی مشاهده می‌کنید داشته است. 

 
وی افزود: در جمع خبرنگاران ارشد صداو سیما گفتم در میان شما که با هزاران مضیقه کار می‌کنید و مشکلات سخت‌افزاری و نرم افزاری نظیر برخورد جامعه را دارید نیز می‌گویم؛ آیا کسی هست که پشیمان باشد؟ بنده در مقایسه کار نمایندگی و خبرنگاری یک روز کار خبرنگاری را به نمایندگی نمی‌دهم.
 
نوباوه تصریح کرد: چون در کار نمایندگی اگر صالح باشی و کاری برای مردم انجام دهی شأنی برای خودت قائل می‌شوی اما خبرنگار مطالبه می‌کند و حتی مورد عتاب قرار می‌گیرد البته هیچکس از مواخذه شدن خوشش نمی‌آید اما این یک مطالبه عام است نه خاص.
 
نوباوه با بیان اینکه بیشتر مشکلات ما به توحید برمی‌گردد گفت: بدانیم که خدایی وجود دارد که همه چیز را رقم می‌زند که بزرگترین قسمش را ما خورده است و اساس کار بشری را بر کار ما گذاشته است.
 
نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: خداوند درباره مبلغان الهی و تبلیغ کنندگان رسالت‌های الهی می‌گوید که اینان فقط از خدا می‌ترسند و هیچکس جز خدا نمی‌تواند درباره آنها نمی‌تواند حرف بزند و محاسبه‌گری فقط برعهده خدا است. 
 
نوباوه با بیان اینکه اساس هدایت بشری بر کار مبلغان گذاشته شده است، گفت:  خداوند به قلم و آنچه می‌نویسند قسم خورده است و خبرنگار سرنوشت انسان را تغییر می‌دهد.  
 
وی با بیان اینکه 36 سال تجربه کار خبرنگاری دارم و پشیمان نشدم،افزود: خدا می‌گوید نباید ناراحت شویم و خداوند این عشق را درون شما گذاشته است. از همان روزی که خطابه بین مردم بوجود آمد خبرنگاری آغاز شد و به تدریج اطلاع رسانی و صنعت چاپ شروع شد. این رشد یعنی یک عده آگاه‌تر از نرم جامعه هستند و تلاش می‌کنند آگاهی را به دیگران برسانند.
 
نوباوه با بیان اینکه کار خبرنگار شبیه پیامبر است، گفت: پیامبر خسته نمی‌شد چون دید وسیعی داشت و اینکه بگوییم امروز توطئه‌ها علیه ما بیشتر شده درست نیست چون توطئه‌ها علیه ما از روزی که امام گفت نه شرقی نه غربی شروع شده است. 
 
وی تصریح کرد: جمعیت ما یک صدم دنیاست، قدرت نظامی متعارف شبیه همه کشورها داریم، سرمایه‌های کل کشور  ما کمتر از یک درصد در دنیا است اما مثلا ژاپن بزرگترین قدرت صنعتی است اما آمریکا با آن کاری ندارد پس اگر ما محلی از اعراب نداریم چرا نوک تیز پیکان حمله دشمنان هستیم و نسبت به ما رشک می‌ورزند و کینه دارند؟
 
 نوباوه افزود: گاندی کاری کرد که نامش در پارلمان انگلستان استعمارگر به عنوان قانون ثبت شد و این انسانی است که انگیزه دارد و در کشور ما کجا را دیدید که ایران پس از انقلاب سرش را پایین انداخته است؟ این قدرت انقلاب است.
 
وی با بیان اینکه ایران جزو 8 کشور دارای قدرت هسته‌ای و 9 کشور دارای توان پرتاب ماهواره در جهان است، گفت: آمریکا بزرگترین ارتش دنیا را دارد و نصف هزینه سازمان ملل را تامین می‌کند اما همین کشور می‌گوید ما با این قدرت هنوز در برابر ایران سهم برابری برای حل معادلات منطقه‌ای و بین اللملی نداریم. 
 
وی افزود: درباره اجلاس سوریه خود را می‌کشند که حضور یابند بنابراین امروز ایران کشوری است که در برابر همه قدرت‌های بزرگ ایستاده است.  
 فعال فرهنگی رسانه‌ای و سیاسی ادامه می‌دهد: امریکا با این همه ژنرال می‌گوید ما قطعنامه صادر می‌کنیم تا قاسم سلیمانی به سوریه نرود. اما ایدئولوژی قاسم سلیمانی چیست که اینقدر از آن می‌ترسند؟
 
نوباوگفت: تحلیلگران غربی نیز به این معتقدند که تمام تهدیدهای نظامی را علیه ایران انجام دادند در حالی که  قدرت نظامی هیچ وقت بر یک امنیت مردم پایه نمی‌تواند غلبه کند. 
 
وی با اشاره به اینکه مردم را مسلح کردند و بسیج به‌وجود آمد گفت: اکنون بسیج از ارتش عراق جلوتر حرکت می‌کند و در سوریه خود مردم دارند می‌جنگند در حالی که یک سرباز آمریکا 50 هزار دلار تجهیزات نظامی به همراه دارد.
 
وی ادامه داد: علیه ما فیلم می‌سازند اما یک نفرشان در برابر ما نمی‌تواند بایستند چون می‌دانند جنگ ما جنگ ایدئولوژیک است.
 
نوباوه ادامه داد: در جنگ هشت روزه آمریکا التماس می‌کرد به 9 روز نکشد چون می‌دانستند در برابر جنگ مبتنی بر ایدئولوژی نمی‌توان ایستاد همانطور که در جنگ 33 روزه اسرائیل با کلاهک‌های هسته‌ای نتوانست دربرابر حماس بایستد. 
 
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اکنون حداقل 200 رسانه به زبان فارسی برنامه با موضوعات مختلف فساد، فحشا، ورزش و اقتصاد تولید می‌کنند، گفت: جنگ فرهنگی که مقام معظم رهبری می‌گویند  شوخی نیست  مهم‌ترین مسائل ما امروز مسائل فرهنگی است و دشمن این مسائل را مدنظر دارند.
 
وی افزود: دشمنان کاری می‌کنند که چادر به سر دختران ما سنگینی کند و در این راستا عادی کردن روابط اجتماعی نامشروع یک کار فرهنگی است که در کشور ما دنبال می‌کنند. 
 
نوباوه با بیان اینکه دشمن فهمیده است چه بگوید و کجا اثر بگذارد، گفت: می‌گویند پهنای باند ما به پنهای باند کره جنوبی می‌رسد درحالی که کره جنوبی از این پهنای باند صد میلیارد دلار درامد دارد اما در کشور ما فساد و فحشا به همراه داشته است.
 
وی افزود: امکاناتی که ما در اینترنت استفاده می‌کنیم در آمریکا استفاده نمی‌شود و در بسیاری کشورها برخی شبکه‌های اجتماعی بسته شده است چون اگر تماما فساد و فحشا باشد پس از این پیشرفت بالا از کجا می‌آید؟ 
 
انتهای پیام/