رئیس سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی گفت: متاسفانه در حالی که بسیاری از رسانه‌های ما در کشور و حتی در استان دل به دشمن بسته‌اند، شهرآرا با رویکردی جهادی و انقلابی به دفاع و تبیین گفتمان انقلاب اسلامی پرداخته و در این راه در صف اول مبارزه با رسانه‌های دشمن قرار گرفته است.

به گزارش  بسیج رسانه خراسان رضوی، عباس محمدیان در دیدار با مدیرمسوول روزنامه شهرآرا، دغدغه مشترک بسیج رسانه و روزنامه شهرآرا مسایل مربوط به انقلاب است، اظهار داشت: نمونه بارز انقلابی‌گری روزنامه شهرآرا را می‌توان در نوع برخورد با موضوع لغو سخنرانی آقای مطهری مشاهده کرد و تنها رسانه‌ای با نوعی نگاه متفاوت در صحیح با این مساله برخورد کرد روزنامه شهرآرا بود.

وی با تاکید بر همگرایی روزنامه و رسانه‌های استان عنوان کرد: متاسفانه ما هنوز نتواسته‌ایم مدیران رسانه‌‌های استانی را دور هم جمع کنیم و بسیاری از مدیران در حالی که شعار می‌دهند در راه دفاع از گفتمان انقلاب اسلامی و تبیین ارزش‌های آن گام مناسبی را برنداشته‌اند، در عین حال تنها رسانه‌ای که در این حوزه مثبت عمل کرده روزنامه شهرآرا است.

وی با بیان اینکه امروز شهرآرا خار چشم دشمنان داخلی و خارجی است، ادامه داد: برخی‌ها می‌گویند قریب به 70درصد ظرفیت رسانه استان با گفتمان انقلاب اسلامی فاصله دارند اما همین مقدار کم و با حضور نیروهای ارزشی به ویژه در رسانه شهرآرا اقدامات بزرگی را انجام داده‌اند.محمدیان با اشاره به اهمیت شهر مشهد برای گروه‌ها و تفکرات مختلف تصریح کرد: امروز شهر مشهد ماکتی از کل ایران است و همه نگاه‌ها، تفکرات، قومیت‌ها و جناح‌های سیاسی بر شهر مشهد است به همین واسطه و با توجه به بالا رفتن انتظارات مردم رسالت ما در عرصه رسانه استان سنگین‌تر شده است.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه فضای رسانه‌ای استان به سمت اصلاح در مسیر تکامل ارزش‌های ناب شده و این مساله سبب نارضاینی رسانه‌های معاند و خودباختگان داخلی شده است، ادامه داد: یکی از برنامه‌های سازمان بسیج رسانه ایجاد تحول به منظور تکامل ارزش های ناب انقلابی در رسانه‌های استان است و به طور قطع در این رلاه باید قلک و تفکر در مسیر گفتمان انقلاب باشد.

رئیس سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی با بیان اینکه در دنیای امروز همه انسان‌ها و مدیران حتی تروریست‌ها به قدرت رسانه پی برده‌اند، عنوان کرد: درحالی این قدرت در دنیا نهادینه شده است که متاسفانه بسیاری از مدیران اجرایی استان ما این قدرت رسانه را باور ندارند.

وی با اشاره به اینکه در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل از سوی مسوولان در این رابطه کاری صورت نگرفته است، خاطرنشان کرد: توجه به این مساله و تبیین اهمیت اقتصاد مقاومتی وظیفه امروز رسانه‌هاست.

بسیج رسانه محلی برای همه رسانه‌های استان

همچنین مدیرعامل موسسه فرهنگی شهرآرا با بیان اینکه بسیج رسانه تنها محفل و محلی است که همه می‌توانند زیر آن جمع شوند، اظهار داشت: متاسفانه رسانه‌های موجود در شهر مشهد نمی‌توانند در فضایی دور هم جمع شوند و حتی با وجود تشکل‌های مختلف این اتفاق هنوز نیافتاده اما رسانه‌های استان از ظرفیت بسیج رسانه برای همگرایی می‌توانند استفاده کنند.

حجت‌الاسلام و المسلمین محسن هاشمی بذرگری با تاکید بر اینکه رویکرد بسیج رسانه نباید سخت‌افزای باشد بلکه به حوزه نرم‌افزای باید توجه ویژه‌ای داشت، عنوان کرد: ساختار و تشکیلات سهم بالایی در هر سازمان دارد اما بدنه اصلی بسیج رسانه باید به سمت نرم‌افزای و ارائه گفتمان انقلاب اسلامی باشد که متاسفانه امروز این خلاء احساس می‌شود.

وی با اشاره به اقدامات و تولید محتوای روزنامه شهرآرا در راستایی معرفی شهدای مدافع حرم و خانواده‌های آنها گفت: باید از ظرفیت‌های فراوان شهر مشهد و مشهدی‌هایی که در مرکز هستند در راستای مستند سازی محتواهایی که در این روزنامه ایجاد شده است، استفاده و بسیج رسانه می تواند به عنوان حلقه وصل این زنجیره گامی بزرگ بردارد.

حجت‌الاسلام بذرگری با انتقاد از جزیره‌ای عمل کردن رسانه‌های ارزشی تصریح کرد: به فرموده مقام معظم رهبری در کار فرهنگی انبوه مهم نیست بلکه انسجام در فعالیت‌های فرهنگی از اهمیت بالایی برخوردار است.


انتهای پیام/