رئیس بسیج رسانه خراسان رضوی گفت: پاسخگویی مسؤولان به رسانه‌ها به عنوان نمایندگان و پل ارتباطی مردم باید توسط خود رسانه‌ها و خبرنگاران فرهنگ‌سازی شود.

به گزارش بسیج رسانه خراسان رضوی، جواد علما ظهر امروز در بازدید از خبرگزاری فارس زنجان با اشاره به تلاش‌های خوب فعالان رسانه‌ای در استان زنجان، اظهار کرد: در رصد صورت گرفته نسبت به فعالیت رسانه‌ها در زنجان، رسانه‌های استان زنجان فعالیت نسبتا خوبی دارند.

وی با بیان اینکه برخی رسانه‌ها چون خبرگزاری فارس در موضوعات مختلف فعالیت جدی دارند، اضافه کرد: باید در امر واجب و فریضه فراموش شده امر به معروف و نهی از منکر، اقدامات جدی توسط رسانه‌ها صورت گیرد.

رئیس بسیج رسانه خراسان رضوی تصریح کرد: کارهای خوبی در این بخش صورت گرفته، اما این اقدامات لازم و کافی نبوده است.

علما با بیان اینکه تلاش‌ها در این زمینه با وجود همه نامهربانی‌ها به اصحاب رسانه باید بیشتر شود، گفت: رسانه‌ها در جامعه به عنوان رکن چهارم دموکراسی تعریف می‌شوند.

وی با اشاره به مشکلات بیمه‌ای خبرنگاران اظهار کرد: مشکل بیمه اقشار مختلفی در کشور حل شد، اما همچنان مشکلات معیشتی و بیمه خبرنگاران در کشور حل نشده است.

رئیس بسیج رسانه خراسان رضوی با تاکید بر اینکه مسؤولان باید در زمینه بیمه خبرنگاران ورود جدی داشته باشند، افزود: رسانه‌ها که خود گفتمان‌ساز محسوب می‌شوند، برای گذران معیشت خود با مشکلات بسیاری مواجه هستند.

علما با اشاره به لزوم برگزاری دوره‌های آموزشی برای خبرنگاران گفت: پزشکان هر چند سال یک بار دوره‌هایی برای ریکاوری و هم‌اندیشی برگزار می‌کنند، اما در عرصه رسانه‌ شاهد برگزاری چنین فعالیتی نیستیم.

وی با اشاره به فلسفه تشکیل سازمان بسیج رسانه در کشور اضافه کرد: تقویت جبهه گفتمان انقلاب در فضای رسانه‌ای با شتابی جدی و ساماندهی نیروهای موجود و تقویت این نیروها در تراز انقلاب از جمله فلسفه‌های تشکیل این سازمان در کشور بوده است.

رئیس بسیج رسانه خراسان رضوی با تاکید بر اینکه باید از ظرفیت رسانه‌ها به بهترین نحو ممکن استفاده کرد، ابراز کرد: بحث دین و رسانه، فقه و رسانه و همچنین اخلاق و رسانه باید به صورت جدی در دستور کار رسانه‌ها قرار گیرد.

علما با بیان اینکه نگاه‌های جناحی در همه رسانه‌ها به صورت طبیعی وجود دارد، گفت: اما باید در قلم زدن و نشر مطالب و ... انصاف را رعایت کنیم.

وی با تاکید بر اینکه بزرگترین رسانه قرآن کریم است، بیان کرد: بزرگترین و کامل‌ترین خبرنگار نیز پیامبر اکرم(ص) است.

رئیس بسیج رسانه خراسان رضوی در پایان تصریح کرد: پاسخگویی مسؤولان به رسانه‌ها به عنوان نمایندگان و پل ارتباطی مردم باید توسط خود رسانه‌ها فرهنگ‌سازی شود.

انتهای پیام/