مستند شهید مدافع حرم، مرتضی عطایی «ابوعلی» تولیدی سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی با حضور مدیرکل صدا و سیمای خراسان رضوی  در مسجد پردیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد رونمایی شد.

به گزارش بسیج رسانه خراسان رضوی، مراسم رونمایی از مستند شهید مدافع حرم، مرتضی عطایی«ابوعلی»، جانشین فرمانده تیپ عمار لشکر فاطمیون، شب گذشته، ۱۶ مهرماه با حضور محسن نصرپور، مدیرکل صدا و سیمای خراسان رضوی، فرماندهان نظامی و ... در مسجد حضرت زهرا(س) پردیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، پس از قرائت آیاتی از سوره تین و زیارت عاشورا، حجت‌الاسلام محمدجواد نظافت یزدی، استاد حوزه و دانشگاه و مدیر مدرسه علمیه حضرت مهدی(عج) مشهد به سخنرانی پرداخت.


حجت‌الاسلام نظافت با بیان این مطلب که راه پرواز و رسیدن به سعادت ویژه معصومان نیست و شهدا نمونه‌هایی هستند که رفتند و به مقصد رسیدند ادامه داد: شهید مرتضی عطایی از فرزندش دل کَند و دانست که فرزندش را خدا دارد و او نمی‌تواند از خدا حافظ‌تر و نگهبان‌تر باشد: «... وَمَنْ یَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ ...، و هر كس بر خدا اعتماد كند او براى وى بس است»(طلاق/۳) اما ما دلبسته خانواده، ثروت، مدرک و ... هستیم.
این استاد حوزه و  دانشگاه با اظهار این مطلب که اباعبدالله در جسم امام خلاصه نمی‌شد و ندای «هل من ناصر ینصرنی» هم‌اکنون نیز وجود دارد تاکید کرد: امروز فرهنگ حسینی در حال هجوم است؛ ما باید به فکر دفاع باشیم و ندای «هل من ناصر ینصرنی» را بشنویم؛ اگر متوجه نبودیم جواب خانواده شهدا،  فرزندان شهدا که خلاء پدر را احساس می‌کنند و جواب ضجه همسران شهدا را چه می‌خواهیم بدهیم؟! 

وی در همین راست اضافه کرد: ما در این دوران که حکم به جهاد نشده است باید خود را آماده کنیم، به معرفت خودمان نسبت به خدا، پیامبر و اهل بیت(ع) بیفزاییم، نیت مبارزه داشته باشیم و برای حل مشکلات اجتماعی جامعه قدم برداریم.

پس از سخنرانی و روضه‌خوانی، مهدی قاسمی‌ دانا، برادر شهید مدافع حرم، حسن قاسمی دانا و همرزم شهید عطایی از برخی ویژگی‌های شهید عطایی از جمله توجه به خانواده، اخلاق نیکو در برخورد با دیگران و ... گفت و افزود: در ۴۰ روزی که با شهید عطایی بودم هیچ‌گاه ندیدم که نماز شب‌اش ترک شود و یا دوشنبه و پنج‌شنبه‌ای نبود که روزه نگیرد؛ همه بچه‌ها را دلاور صدا می‌کرد و در مواجهه با رزمنده‌ها بسیار مهربان بود.


در ادامه، مستند با حضور خانواده شهید مرتضی عطایی، خانواده شهدای مدافع حرم، جانبازان، مسئولان و ...  روی پرده رفت؛ خوانش وصیت‌نامه شهید عطایی توسط دختر شهید که در آن ثواب زیارت امام حسین(ع) را به شرکت‌کنندگان در مراسم تشییع و ترحیم‌اش هدیه کرده بود و حلالیت طلبیده بود، پخش تصاویر و عکس‌هایی از شهید عطایی و بیان ویژگی‌های اخلاقی شهید از زبان همسر، اعضای خانواده و دوستان شهید در این مستند، بخش هایی است که به معرفی شهید پرداخته است.

یادآور می‌شود، مستند زندگی شهید مرتضی عطایی«ابوعلی» یکی از شهدا مدافع حرم توسط بسیج رسانه خراسان رضوی تهیه شده است. 

ایکنا

انتهای پیام/