مسئول بسیج رسانه خراسان رضوی گفت: خبرگزاری جمهوری اسلامی با توجه به نقشی که در میان رسانه های کشور دارد، می تواند پرچمدار انعکاس اخبار دقیق و منصفانه باشد.

سرهنگ جواد علما روز چهارشنبه درجریان بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز مشهد افزود: رسانه ها سرپل میان مردم و مسئولان هستند و به فرمایش رهبر معظم انقلاب، وظیفه اطلاع رسانی شفاف تبادل آراء و نقد و نظارت را برعهده دارند.

وی اظهار کرد: رسانه ها به عنوان نگهبان و دیده بان جامعه اگر این وظایف خود را به خوبی انجام دهند باعث رضایتمندی مردم و همچنین دوام و قوام حکومت می شوند.

علما، عدم اشراف مدیران رسانه به قوانین مطبوعات و اطلاع نداشتن مسئولان دولتی از اختیارات خبرنگاران را از عوامل ایجاد کننده مشکلات حقوقی برای خبرنگاران ذکر و بیان کرد: با برگزاری کلاسها و دوره های آموزشی و جلسات تبادل نظر میان مسئولان رسانه ها در تلاش هستیم دغدغه های موجود را کاهش دهیم.


رئیس خبرگراری جمهوری اسلامی خراسان رضوی نیز گفت: رسالت رسانه، روشنگری صادقانه است و در روزنامه نگاری و اطلاع رسانی باید صداقت بر هر چیز دیگر حتی جذب مخاطب اولویت داشته باشد.

علی حیدر شاه حسینی افزود: بورکراسی اداری و تاکید بر نامه نگاری برای مصاحبه با خبرنگاران زیان و آسیب بزرگی است و اگر با خبرنگار با روی گشاده برخورد نشود ذوق او در انعکاس اخبار نیز از بین می رود.


وی با بیان اینکه خراسان رضوی به دلیل اهمیت و جایگاهی که در بین استانهای کشور دارد و همچنین رفت و آمد بسیار زیاد مسئولان کشوری وظیفه سنگینی بر دوش رسانه ها می گذارد، اظهار کرد: نباید طوری رفتار شود که اهمیت و جایگاه مسئولان استانی و موضوعات خبری شهر مشهد در سایه انبوه خبرهای کشوری کم رنگ شود.

رئیس خبرگراری جمهوری اسلامی خراسان رضوی تاکید کرد: رسانه های استکباری در موضوعات مختلف به نحو منسجم و زنجیره ای عمل می کنند در حالیکه عملکرد جزیره ای رسانه های داخلی باعث می شود اخبار و موضوعات تاثیرگذاری جدی نداشته باشد که باید تلاش شود با فرهنگ سازی این نقص برطرف گردد.