اصحاب رسانه خراسان رضوی به نیابت از همکاران خود در سراسر کشور با حضور در حرم رضوی جرعه‌ای از زلال زیارت را زمزمه کرده تا قدرشناسی خود از همجواری با امام رئوف را نشان دهند.
به گزارش بسیج رسانه خراسان رضوی، در ابتدای این مراسم معنوی که ظهر امروز، ۲۰ مردادماه در رواق شیخ حرعاملی حرم رضوی برگزار شد، کبیر قلندرزاده، قاری و مؤذن حرم رضوی آیاتی از کلام‌الله مجید را قرائت کرد و سپس امیر عارف، مداح حرم حضرت رضا(ع) به مدیحه‌سرایی پرداخت.
در ادامه این مراسم، جواد علما، مسئول سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی درخصوص اجرای نخستین طرح نایب‌الزیاره ابراز کرد: از آنجایی که مشهد، ظرفیت دوم رسانه‌ای کشور است و حضرت رضا(ع) نیز به عنوان عالم آل محمد(ع) ملقب هستند، باید از منابع نظری حضرتش در محتوای رسانه‌ها بهره ببریم.
علما با تشریح کیفیت برگزاری این برنامه، اظهار کرد: جمعی بالغ بر ۲۰۰ نفر از اهالی رسانه‌های مختلف استان را به منظور شرکت در زیارت نیابتی بارگاه منور رضوی دعوت کردیم.
وی با بیان اینکه این طرح به همت سازمان بسیج رسانه و آستان قدس رضوی ترتیب داده شده است، ادامه داد: هدف از برگزاری این طرح در دهه کرامت، قدرشناسی از همجواری با امام رضا(ع) از طریق انجام زیارت به نیابت از سایر فعالان و اصحاب رسانه در اقصی نقاط کشور است.
مسئول سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی ابراز کرد: مدیحه‌سرایی، زیارت نیابتی، بهره‌مندی از خوان بابرکت حضرت رضا(ع)، بازدید از بوستان مینیاتوری برخی از برنامه‌های تدارک دیده شده برای میهمانان رسانه‌ای شهرستانی این طرح برشمرد.

وی همچنین با ذکر برنامه‌های آینده این سازمان، افزود: این نخستین حرکت در جهت زیارت نیابتی است که در تلاشیم سالی دو بار با حضور مدیران رسانه استمرار داشته باشد.
یادآور می‌شود، در پایان این مراسم، فعالان رسانه‌ای خراسان رضوی با زمزمه نام حضرت رضا(ع) زیارت نیابتی را از سوی اهالی رسانه انجام دادند.