اختتامیه‌ فراخوان و کارگاه کشوری پوستر وحدت حبل الله ، هشتم دی‌ماه ‌در سالن اجتماعات فرهنگسرای کودک و آینده مشهد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمانبسیج رسانه خراسان  رضوی، مراسم اختتامیه‌ فراخوان و کارگاه کشوری پوستر وحدت حبل الله ، هشتم دی‌ماه ‌در سالن اجتماعات فرهنگسرای کودک و آینده مشهد به کار خود پایان داد.
 
در ابتدای مراسم، حجت‌الاسلام محمدجواد قاسم‌پور، دبیر اجرایی پوستر وحدت حبل الله با بیان اینکه این فراخوان یک نوع لشکرکشی فرهنگی به حساب می‌آید، ابراز کرد: در کارگاه چهار روزه پوستر وحدت در قم، غریب به 90 نفر از طراحان از 12 شهر کشور حضور داشتند که در مجموع 140 اثر در کارگاه تولید شد.
 
وی ادامه داد: از میان آن 120 اثر انتخاب و دراختیار شهرداری مشهد برای اکران در فضای شهری قرار گرفت، در قم و تهران و قزوین هم این پوسترها به اکران عمومی در فضای شهری درآمد؛ بعد از اکران آثار در شهرداری مشهد از مجموع آثار نمایشگاهی هزار نسخه از 25 اثر چاپ و در 15 شهرستان توزیع می‌شود.‌
 
در ادامه مراسم بعد از پخش کلیپی از نتایج گزارش نمایشگاه وحدت، مسعود نجابتی، عضو انجمن خوشنویسان ایران، اظهار کرد: کارگاه وحدت تجربه عجیب و غریبی بود، آخرین روزش مرا یاد آخرین لحظه اعتکاف انداخت و بسیار سخت و دلگیر بود.
 
وی ادامه داد: اولین باری بود که توفیق حضور در این کارگاه را داشتم و به خاطر فشردگی کارگاه فرصت زیادی نداشتیم و اما خدا را شکر که توانستیم کارهای خوبی ارائه دهیم، بعد از اتمام کارگاه در جمعی خصوصی به دیدن آیت‌الله حائری شیرازی به عنوان نمایندگان پوستر نهضت مردمی حبل الله رفتیم.
 
عضو انجمن خوشنویسان ایران با بیان اینکه در این مراسم ایشان گفتند که «علوم تجربی را از هر کسی بیاموزید اما علوم انسانی را اسلامی کنید» که این نکته برای من بسیار جالب توجه و تأثیرگذار بود، افزود: پوستر باید با مخاطب خود ارتباط برقرار کند زیرا ابهام در تصویر بزرگترین مانع ارتباط بصری است، گاهی یک مفهوم در ذهن هنرمند شفاف نیست و مشوش است و این امر باعث می‌شود در تصویر ابهام به وجود بیاید.
 
نجابتی ادامه داد: اما از اینها مهم‌تر زمانی است که طراح اصلا عنایتی به برقراری ارتباط با مخاطب ندارد و این را مهم نمی‌بیند، به عبارتی در هنگام طراحی گرفتار هنر برای هنر است یا مقصدش جشنواره است.
 
عضو انجمن خوشنویسان ایران پوستر را رسانه دانست که باید پیام را به درستی ابلاغ کند و اظهار کرد: در غرب جریانی به عنوان موج نو وجود دارد که جریان غالب هم نیست و جریان ضعیفی که می‌داند با مردم چگونه ارتباط برقرار کند، متأسفانه گاهی تاثیر این جریان را در جامعه خود مشاهده می‌کنیم.
 
در ادامه مراسم تئاتر «ایالت آفت» با موضوع وحدت به روی صحنه رفت، تئاتری که بی ربط با جریان‌های سیاسی امروز در کشور نبود و افراد حاضر در سالن را برای دیدن این تئاتر آرام کرد.
 
مولوی شیخی، امام جمعه اهل سنت منطقه اسماعیل آباد مشهد نیز در این مراسم تصریح کرد: یکی از اهداف انقلاب اسلامی و منویات رهبری این است که ملت اسلام تبدیل به امت اسلامی شوند لذا بر اساس توصیه قرآن کریم افراد باید به دین و ریسمان خداوند چنگ بزنند.
 
وی ادامه داد: اختلاف جزو لاینفک زندگی است اما آن چیزی که باید به آن توجه شود پررنگ کردن همزیستی، مهربانی، وحدت و زندگی با تمام مزایا و حقوق یکسان کنار یکدیگر است.
 
بزم آرا با بیان اینکه اگر می‌خواهید مشکلی را حل کنید دستها را به یکدیگر دهیم و با وحدت از خانه‌هایمان شروع کنیم، افزود: با وحدت و همدلی می‌توانیم مدینه فاضله را به جهان ارائه دهیم، خدا را شکر در چند سال اخیر این اتفاق افتاد و هنرمندان به همراه افراد دیگر جامعه در زمینه وحدت تلاش بسیاری کردند.
 
امام جمعه اهل سنت منطقه اسماعیل آباد مشهد عنوان کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند و بارها به موضوع وحدت و همدلی اهل سنت و شیعه اشاره کردند، نباید کاری کنیم تا دشمن به هدف خودش برسد.
 
یادآور می شود؛ در حاشیه این مراسم نمایشگاه آثار کارگاه نهضت مردمی پوستر وحدت در نگارخانه «ترمه چی» آغاز به کار کرد. نمایشگاه آثار پوستر وحدت «حبل الله» به مدت یک هفته طی ساعات 8 الی 13، 17 الی 19 در سالن نگارخانه «ترمه چی» واقع در بوستان کوهسنگی در  معرض نمایش عموم قرار دارد.
 
رِییس سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی به همراه تعدادی از اعضای  شورا ی این  سازمان در این مراسم شرکت کردند.




 

 
 
 
منبع:ایکنا
 
انتهای پیام/